Czy można palić papierosy elektroniczne w miejscach publicznych?

Teoretycznie, e-papierosy nie są zaliczane do wyrobów zawierających pochodne tytoniu. Dlatego też, nie obejmuje ich ustawa obejmująca wszelkiego rodzaju fajki, papierosy czy też cygara. Jeśli wiec w miejscu w jakim przebywamy, nie ma na ten temat żadnej informacji, swobodnie możemy palić także w miejscach publicznych.

Dokładny opis tego zagadnienia można znaleźć na tej stronie:
http://e-palacze.net/e-palenie-w-miejscach-publicznych

W naszym kraju, także stosunkowo niedawno wszedł całkowity zakaz palenia w niektórych miejscach publicznych. Jeszcze kilka lat temu, można było swobodnie zapalić papierosa w knajpie, dziś jednak możliwe jest to tylko w specjalnie do tego celu wydzielonej strefie lub też sali dla osób palących papierosy. Jako, że e-papieros nie  został uznany za wyrób tytoniowy jego palenie nawet w miejscach publicznych nie może i nie powinno być karane. Nie ma bowiem takiej ustawy, która mogłaby tego zabraniać.

Zapewne wielu z Was zastanawia się, co znajduje się w dymie produkowanym przez to urządzenie elektryczne, i co sprawia, że jest on nieszkodliwy dla otoczenia. Otóż, dym produkowany przez urządzenie tego typu, to nic innego jak dym, podobny to tego jaki produkują zasłony dymne. W jego mgiełce znajdują się tak śladowe ilości nikotyny, że w błyskawicznym tempie zostają one zmieszane z powietrzem gdzie ulatniają się. Z pewnością  w naszym kraju, urządzenia tego typu są dosyć nowe. Wielu ludzi zapewne patrzeć będzie na nas dziwnie na ulicy, kiedy palimy takiego właśnie elektronicznego papierosa. Jeszcze inni, mogą mieć do nas pretensje, kiedy będziemy palić na przystankach, w autobusach czy innych miejscach.

Nie warto jednak w takiej sytuacji nadmiernie się unosić, ludzkie pretensje w takim przypadku wynikają przede wszystkim z niewiedzy, dlatego też warto wyjaśnić takiej osobie czym jest e-papieros i na czym polega jego działanie. Powinniśmy znać swoje prawa i nie dawać się poniżać, należy robić to kulturalnie i spokojnie. Pomimo, iż dym z e–papierosów nie jest szkodliwy należy bezwzględnie pamiętać, aby nie używać go w takich miejscach jak szpitale, szkoły czy też kina.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Społeczeństwo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>