Czy e-papieros pomógł mi rzucić palenie?

Elektroniczne papierosy reklamuje się jako doskonały środek wspomagający rzucanie palenia. Producenci zachwalają jego możliwości oraz praktycznie neutralny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie człowieka. Ile w tym prawdy?

Różne środki

Zanim sięgnąłem po elektronicznego papierosa spróbowałem oczywiście innych środków mających pomóc w odstawieniu tradycyjnych papierosów. Przetestowałem gumy do żucia, plastry oraz tabletki. Wszystkie wymienione metody w moim przypadku nie sprawdziły się. Dopiero papieros elektroniczny pozwolił zapomnieć o męczącym nałogu. Wszystkie inne metody charakteryzowały się małymi dawkami nikotyny. Wszystko to powodowało, że byłem rozdrażniony i ospały, Brakowało mi także codziennych nawyków związanych z paleniem. Nie mogłem niczego potrzymać w ręce ani wypuścić dymu. E-papieros pozwala dostarczać podobnych bodźców. Zarówno fizycznych jak i psychicznych. Dzięki niemu cały proces przebiegł dużo spokojniej.

Regulowane dawki

Olbrzymią zaletą elektronicznego papierosa jest możliwość regulowania dawek nikotyny. Odstawianie tradycyjnych papierosów rozpocząłem naturalnie od największego stężenia nikotyny w płynie. Pozwalało to dostarczać do organizmu ilość nikotyny do, których się przyzwyczaił. Założyłem sobie, że stopniowo będę zmniejszał zawartość nikotyny w liquidzie. Postanowiłem robić to co dwa tygodnie. Od kiedy przestawiłem się na e-palenie nie odczułem żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Jedyne zauważalne efekty to lepsze samopoczucie i koncentracja. Przestał mi także doskwierać męczący kaszel oraz poprawił mi się smak oraz węch.

Warto spróbować

Moim zdaniem e-papieros może znacząco przyczynić się do odstawienia tradycyjnych papierosów. Mnie udało się to znakomicie. Ograniczyłem wydatki oraz zrobiłem coś dobrego dla swojego zdrowia oraz samopoczucia. Elektroniczne papierosy są raczej tanie, więc bez problemu można przetestować jakieś urządzenie i sprawdzić czy to sposób dla nas. Warto zasięgną opinii na specjalistycznych forach lub u osób, które miały już styczność z e-dymkiem. Pozwoli to wybrać najlepsze urządzenie  dla nas i dopasować je do swoich potrzeb. Ja regularnie zmniejszam dawki nikotyny w płynie i praktycznie tego nie odczuwam. Każda próba rzucenia tradycyjnych papierosów jest godna pochwały. Niezależnie od ilości dostępnych preparatów na rynku, wydaje mi się, że w przyszłości e-papierosy mogą zrewolucjonizować tę kwestię. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nie powstaną żadne przepisy ograniczające dostępu do elektronicznego palenia lub uniemożliwiające wykorzystywania go jako produktu leczniczego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rzucanie palenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>