Trochę na temat budowy e-papierosa

Coraz częściej spotykamy osoby korzystające z e-papierosa. Większość niepalących nie ma pojęcia jak zbudowany jest papieros elektroniczny oraz na jakiej zasadzie działa. Postaram się przedstawić najważniejsze informacje dotyczące tych zagadnień.

Prostsze niż myślisz

Elektroniczny papieros z wyglądu przypomina tego tradycyjnego. W sklepach znajdziemy modele imitujące zwyczajne papierosy oraz urządzenia o fantazyjnych i wymyślnych kształtach. Budowa  elektronicznego papierosa sprawia, że to solidne u wytrzymałe urządzenia. Nie są drogie w zakupie a wszystkich niezbędnych wymian można dokonać samemu. Pozwala to znacznie ograniczyć koszty związane z codzienną eksploatacją. Co powinien wiedzieć każdy na temat elektronicznego papierosa? Najpopularniejsze modele e-papierosów składają się z trzech lub dwóch części:

E-papieros trzyczęściowy

Tego typu urządzenie składa się z trzech części: atomizera, kartridża oraz baterii. Kartridż pełni rolę wymiennego pojemnika na płyn z nikotyną. Jego zawartość można uzupełniać samemu, a płyny są dostępne w wielu smakach oraz o różnych stężeniach nikotyny. Atomizer jest niejako sercem elektronicznego papierosa. W tym miejscu jest podgrzewany płyn, który zostaje zamieniony w mgiełkę. Najczęściej spotykanym źródłem zasilania jest akumulatorek litowo-jonowy. Są to wytrzymałe oraz solidnie wykonane baterie. Można je ładować za pomocą zwykłego gniazdka lub portu USB w komputerze.

E-papieros dwuczęściowy

Ten model e-papierosa zbudowany jest z dwóch części: kartomizera oraz źródła zasilania czyli baterii. Kartomizer to połączenie atomizera i kartridża w jedną spójną część. Tego typu elektroniczne papierosy zostały wprowadzone do sprzedaży dopiero niedawno. Są dużo wygodniejsze oraz wytrzymalsze od starszych modeli.

Znajdź podobieństwa

W obu modelach e-papierosów często występuje dioda będąca imitacją żaru w zwyczajnych papierosach. Obecnie produkowane urządzenia mogą posiadać kartridże watkowe lub bezwatkowe.

Wszystkie elementy wchodzące w skład budowy można łatwo i tanio znaleźć we wszystkich rodzajach sklepów. Ludzie poszukując e-papierosów największą uwagę przywiązują do wyglądu. Dopiero w drugiej kolejności zastanawiają się nad ich danymi technicznymi oraz właściwościami. Powinniśmy zawsze dopasowywać e-papierosa do indywidualnych wymagań. Pozwoli to w pełni cieszyć się jego smakiem i działaniem. Wybór idealnego urządzenia ułatwi znajomość jego budowy oraz czynników mających wpływ na jego pracę. Z taką wiedzą każdy zakup będzie udany.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostki i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>